Studijski program - Psihologija
Podaci o studijskom programu
Kategorije na sajtu: Psihologija,
Vrste studija: Akademske
Vežbaj online: Opšte obrazovanje i informisanost, Psihologija,
Gradovi: Beograd
Nastava psihologije u Srbiji započinje na Liceju, 1854. godine, i nastavlja se za vreme Velike škole i Univerziteta od 1905. godine.
Izborom dr Borislava Stevanovića za docenta i formiranjem Seminara za eksperimentalnu psihologiju, Grupa za psihologiju počinje sa radom 1928. godine.
Danas se na Odeljenju za psihologiju na osnovnim, master i doktorskim studijama predaje veliki broj predmeta iz raznih oblasti opšte i eksperimentalne psihologije, socijalne psihologije, kliničke psihologije, razvojne i pedagoške psihologije, psihologije rada i metodologije psiholoških istraživanja.
Na Odeljenju za psihologiju predaje 44 nastavnika i studira oko 550 studenata.
I godina - ispiti:
|
II godina - ispiti:
|
III godina - ispiti:
|
IV godina - ispiti: Modul - istraživački
|
Modul - istraživački / Izborni predmet i2 (12 ESPB)
|
Modul - klinička psihologija
|
Modul - psihologija obrazovanja
|
Modul - psihologija rada
|
Vesti o studiranju
-
EDUfair 2019
Na Sajmu svakom studentu pružamo informacije o mogućnostima učenja i usavršavanja stranih jezika, o kontinuiranom obrazovanju u srednjim školama i na fakultetima, o upisu na osnovne i master programe univerziteta…
14.02.2019 -
Besplatna pripremna nastava za polaganje prijemnog ispita
Besplatna pripremna nastava za polaganje prijemnog ispita za školsku 2019/20. godinu.
12.02.2019 -
Novi studijski program na ICT: Inženjerski menadžment
Inženjerski menadžment je modul dizajniran u skladu sa potrebama tržišta koje zahteva sve veći broj inženjera sa menadžerskim znanjima i veštinama. Takvi inženjeri, naročito iz ICT oblasti, bilo da rade…
04.02.2019
Saveti za polaganje prijemnog
-
Najbolje pripreme za upis na fakultet
Kvalitetne pripreme za prijemni ispit su izuzetno bitne kako biste upisali fakultet koji želite. Da biste na prijemnom ispitu prošli onako kako želite, neophodno je napravite dobar plan.
-
Ovo su zlatna pravila efikasnog učenja
Uspešno učenje nije privilegija genijalnih ljudi. Oni koji uče uspešnije samo primenjuju određene metode, tehnike i taktike.
-
Devet fraza koje pametni ljudi izbegavaju u razgovoru
Svima se dešava da kažu nešto što drugi pogrešno protumače. Razumevanje skrivenih značenja zahteva socijalnu svest, sposobnost da se razumeju emocije i iskustvo