Opšte informacije - Visoka škola za informacione i komunikacione tehnologije u Beogradu
Odsek Visoka škola za informacione i komunikacione tehnologije (Odsek Visoka ICT škola) jedan je od pet odseka u sastavu Akademije tehničko-umetničkih strukovnih studija Beograd (ATUSS). ATUSS je državna, samostalna visokoškolska ustanova osnovana Odlukom Vlade Republike Srbije broj 022- 7976/2019 29. 8. 2019. godine (Odluka o izmeni Odluke broj 022-11161/2019 – 7. 11. 2019. godine).
Do osnivanja ATUSS-a, Visoka ICT škola u Beogradu bila je samostalna visokoškolska ustanova koju je osnovala Republika Srbija.
Visoka ICT škola je prvi put uspešno akreditovana 2007. godine za studijske programe koji pružaju savremena integrisana znanja u oblasti informacionih i komunikacionih tehnologija. Škola je 2012. godine po drugi put uspešno akreditovala tri studijska programa osnovnih studija i dva studijska programa specijalističkih studija. Na osnovu svojih ostvarenih planova razvoja kao visokostručne ustanove, 2017. godine ova škola je akreditovala nove studijske programe na osnovnim studijama, kao i jedan studijski program master studija.
Od školske 2024/25. upisuje prvu generaciju po novim, akreditovanim studijskim programima.
MISIJA I VIZIJA
Misija Škole
Unapređivanje i razvijanje ICT znanja sa studentom u fokusu, i kroz vrednosti koje neguje služe kontinuiranom društvenom razvoju.
Vizija Škole
Pozicionirani kao vodeći i jedinstveni ICT studijski programi u nacionalnim i regionalnim okvirima, sa studentima kao liderima tehnološke budućnosti.
VREDNOSTI ICT-a:
• Student u fokusu
Radimo i kreiramo vrednosti zajedno sa našim studentima.
• Inovativnost
Naša strategija da budemo deo najnovijih trendova u oblasti ICT-a.
• Jedinstvenost
Organizacija nastave po ugledu na prestižne svetske univerzitete.
• Stručno znanje
Kvalitet koji nas izdvaja.
• Tradicija i poverenje
Naša najbolja reklama već pola veka.
• Naša saradnja
… sa privredom je putokaz za siguran profesionalni razvoj.
Osnovne studije
Studijski programi osnovnih studija su trogodišnji programi u obimu od 180 ESPB bodova (ESPB – Evropski sistem prenosa bodova).
Nastavne planove čine obavezni i izborni predmeti. Svaki predmet nosi odgovarajući broj ESPB bodova. Tokom jedne godine studijskog programa, zbir bodova obaveznih predmeta dopunjuje se bodovima izbornih predmeta do minimalno 60 ESPB bodova.
Studijski programi osnovnih studija prema novoj akreditaciji iz 2024/25. su:
1) Internet tehnologije (tri modula: Web programiranje, DevOps, Informacione tehnologije)
2) Mrežne I računarske tehnologije (dva modula: Mrežne tehnologije i Računarske tehnologije)
3) Poštanski saobraćaj i logistika (klasičan i dualni modul studiranja)
ICT društvene mreže:
Vesti o studiranju
-
Kreativni maj na FSU: Posebni uslovi za upis + poklon dobrodošlice za nove studente!
Fakultet savremenih umetnosti (FSU) pokreće Kreativni maj – specijalnu upisnu kampanju namenjenu svima koji žele da izgrade uspešnu karijeru u kreativnim industrijama!
30.04.2025 -
Rani upis na ITS: Iskoristi priliku da započneš svoju IT karijeru uz do 25% popusta!
Ako razmišljaš o budućnosti u svetu informacionih tehnologija, sada je pravi trenutak da napraviš prvi korak. ITS – Visoka škola za informacione tehnologije otvorila je prolećni predupisni rok za generaciju…
28.04.2025 -
Vaše dete zaslužuje školu koja ga priprema za svet u kojem će raditi rame uz rame s veštačkom inteligencijom
U Comtrade ITHS-u, obrazovanje nije samo učenje – to je ulazak u svet tehnologije, inovacija i digitalne pismenosti koje će biti osnova svake uspešne karijere. Iskoristite rani upis i ostvarite…
28.04.2025
Saveti za polaganje prijemnog
-
Najbolje pripreme za upis na fakultet
Kvalitetne pripreme za prijemni ispit su izuzetno bitne kako biste upisali fakultet koji želite. Da biste na prijemnom ispitu prošli onako kako želite, neophodno je napravite dobar plan.
-
Ovo su zlatna pravila efikasnog učenja
Uspešno učenje nije privilegija genijalnih ljudi. Oni koji uče uspešnije samo primenjuju određene metode, tehnike i taktike.
-
Devet fraza koje pametni ljudi izbegavaju u razgovoru
Svima se dešava da kažu nešto što drugi pogrešno protumače. Razumevanje skrivenih značenja zahteva socijalnu svest, sposobnost da se razumeju emocije i iskustvo