Studijski program - Istorija
Podaci o studijskom programu
Kategorije na sajtu: Istorija,
Vrste studija: Akademske
Vežbaj online: Pokreni vežbu Pokreni vežbu
Gradovi: Beograd
Nastava iz Opšte istorije počela je na Liceju 1838. i nastavila se na Filozofskom Fakultetu Velike škole u Beogradu od 1863. i Univerzitetu od 1905. godine. Odeljenje za istoriju osnovano je statutom Filozofskog fakulteta iz 1963. godine.
Na Odeljenju za istoriju zastupljena su sva tri nivoa studija – osnovne, master i doktorske studije. Nastava i proučavanje istorije odvijaju se na osnovu podele na devet užih naučnih oblasti: Istorija stare Grčke i Starog istoka, Istorija Rima, Opšta istorija srednjeg veka sa pomoćnim istorijskim naukama, Istorija srpskog naroda u srednjem veku sa staroslovenskim jezikom i istorijskom geografijom, Vizantologija, Opšta istorija novog veka, Istorija srpskog naroda u novom veku, Istorija Jugoslavije i Opšta savremena istorija.
Na Odeljenju predaje 36 nastavnika i studira oko 450 studenata.
Godina I - ispiti
|
Godina II - ispiti
|
Godina III - ispiti
|
Godina IV - ispiti po modulima |
Modul: Antičke studije/ usmerenje ISTORIJA RIMA Student u sedmom semestru bira četiri od ponuđenih predmeta( glavni izborni predmeti)
Student u sedmom semestru, osim obaveze izbora četiri predmeta iz grupe glavnih izbornih predmeta sa usmerenja, ima obavezu izbora još tri ili četiri predmeta(Pomoćni izborni predmeti)
Modul:Antičke studije/ ISTORIJA STARE GRČKE Student u sedmom semestru bira pet od ponuđenih predmeta( glavni izborni predmeti)
naučno-istraživački izborni predmeti Student u osmom semestru ima obavezu izbora predmeta sa minimalnim ukupnim fondom od 20 časova nedeljno. Student može izabrati: - predmete Osnove pedagogije sa didaktikom i Metodika nastave istorije (neophodne za sticanje nastavničkog obrazovanja);- druge predmete iz grupe izbornih predmeta van modula; - predmete iz grupe izbornih predmeta za naučno-istraživačko usmeravanje; |
Modul: Antičke studije/ usmerenje ISTORIJA STAROG ISTOKA - glavni izborni predmeti Student u sedmom semestru bira pet predmeta od ponuđenih.
pomoćni izborni predmeti : Student u sedmom semestru, osim obaveze izbora pet predmeta iz grupe glavnih izbornih predmeta iz modula, ima obavezu izbora još jednog ili dva predmeta
|
Modul SREDNJOVEKOVNE STUDIJE - izborni predmeti Student u sedmom semestru bira pet predmeta od ponuđenih. U sedmom semestru takođe ima obavezu izbora još jednog predmeta
|
Модул СТУДИЈЕ МОДЕРНЕ ИСТОРИЈЕ - изборни предмети Студент у седмом семестру бира пет предмета од понуђених. У седмом семестру такође има обавезу избора још једног или два предмета
Модул СТУДИЈЕ САВРЕМЕНЕ ИСТОРИЈЕ - изборни предмети Студент у седмом семестру бира пет предмета од понуђених. У седмом семестру такође има обавезу избора још једног или два предмета
|
Vesti o studiranju
-
Investirajte u sebe: Upišite master studije na FDN-u već od 800 evra i stvorite nove šanse za karijerni napredak
Ukoliko je vaš cilj izgradnja karijere koja će vas izdvojiti na tržištu rada, onda ste na pravom mestu! Fakultet društvenih nauka u Beogradu raspisao je konkurs za upis na master…
29.08.2024 -
Iskoristi mogućnost drugog upisnog roka! Studiraj na Fakultetu društvenih nauka
Polaganje prijemnog ispita nije prošlo kako si zamislio i upis na fakultet u prvom roku je pao u vodu? Ne brini, jer drugi upisni rok je tu, a Fakultet društvenih…
29.08.2024 -
SEPTEMBARSKI UPISNI ROK NA RAČUNARSKOM FAKULTETU – ŠKOLSKA 2024/25.
Prijave za polaganje prijemnog ispita za septembarski upisni rok na Računarskom fakultetu su u toku!
14.08.2024
Saveti za polaganje prijemnog
-
Najbolje pripreme za upis na fakultet
Kvalitetne pripreme za prijemni ispit su izuzetno bitne kako biste upisali fakultet koji želite. Da biste na prijemnom ispitu prošli onako kako želite, neophodno je napravite dobar plan.
-
Ovo su zlatna pravila efikasnog učenja
Uspešno učenje nije privilegija genijalnih ljudi. Oni koji uče uspešnije samo primenjuju određene metode, tehnike i taktike.
-
Devet fraza koje pametni ljudi izbegavaju u razgovoru
Svima se dešava da kažu nešto što drugi pogrešno protumače. Razumevanje skrivenih značenja zahteva socijalnu svest, sposobnost da se razumeju emocije i iskustvo