Opšte informacije - Srednja tehnička PTT škola
Misija i vizija
Naša misija je da obrazujemo kadrove koji su kompetentni za rad u PTT saobraćaju i oblasti telekomunikacija. Istovremeno radimo na osposobljavanju učenika za koncept celoživotnog učenja jer ga razumemo kao imperativ vremena u kojem živimo. Nastojimo da se učenici u školi osećaju dobro, bezbedno i zadovoljno. Podstičemo i kreativnost učenika organizujući i raznovrsne kulturne, sportske i druge vannastavne aktivnosti.
Imamo viziju! Želimo školu za koju se učenici rado opredeljuju jer im omogućujemo da stiču znanja i veštine neophodne za život i rad u 21. veku. Želimo učenika u središtu nastavnog procesa koji aktivno uči, istražuje i procenjuje informacije do kojih dolazi uz korišćenje svih raspoloživih izvora. U modelu nastave i učenja u 21. veku, nastavnik se ostvaruje kao mentor i strateg nastavnog procesa koji kreira aktivno učenje.
Od osnivanja do danas
Škola postoji od 1961. godine, kada je Odlukom Upravnog odbora Zajednice PTT preduzeća osnovan Školski PTT centar u čijem sastavu je i Srednja tehnička PTT škola bila sve do 16. januara 2003. godine, kada je Odlukom Vlade Republike Srbije izdvojena kao samostalna ustanova.
Prva generacija redovnih učenika upisana je 1961/62 godine. Od tada do danas, diplomu naše škole i stručno obrazovanje ponelo je 10.000 mladih ljudi.
Idući u korak sa vremenom, škola je načinila krupne kvalitativne i kvantitativne, prostorne i programske promene, da bi i danas zadržala primat u obrazovanju ljudskih resursa za potrebe Telekoma, Pošte, banaka i odgovarajućih privatnih kompanija.
Danas smo lideri u obrazovanju i stručnom osposobljavanju kadrova u oblasti PTT saobraćaja i telekomunikacija.
Naša škola je mesto gde ćete steći diplomu koja Vam otvara put ka atraktivnim zanimanjima: rad u PTT-u, oblasti telekomunikacija, mobilne telefonije, bankarsko-finansijskom sektoru.
Nastavak školovanja
Svi naši učenici su osposobljeni za primenu informaciono-komunikacionih tehnologija u prikupljanju, organizovanju i korišćenju informacija u radu i svakodnevnom životu.
Takođe, naši učenici u veoma velikom broju nastavljaju školovanje na fakultetima i visokim strukovnim školama, a najčešće je to na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu, Saobraćajnom fakultetu u Beogradu, Fakultetu organizacionih nauka u Beogradu, Visokoj školi strukovnih studija za informacione tehnologije u Beogradu, Visokoj školi elektrotehnike i računarstva strukovnih studija ili sličnim obrazovnim institucijama u Nišu i Novom Sadu.
Na osnovu podataka za poslednjih pet godina oko 90% njih je nastavilo školovanje. Podaci pokazuju da je oko 35% upisano na Visoku školu strukovnih studija za informacione i komunikacione tehnologije (nekada Viša PTT škola), oko 30% na Saobraćajni fakultet, a ostali su upisani na razne fakultete i visoke škole.
Po završetku školovanja, oni koji ne nastavljaju studije, zapošljavaju se u raznim telekomunikacionim kompanijama ili kompanijama koje se bave poštanskim ili bankarskim uslugama.
Vesti o studiranju
-
Najbolji izbor za dobru zaradu i uspešnu karijeru - Studirajte IT!
Jedna od oblasti koja poslednjih godina doživljava neverovatan rast i razvoj jesu informacione tehnologije (IT). Ova industrija postala je srce moderne ekonomije i nezamenjiv deo našeg svakodnevnog života, što je…
26.09.2023 -
Poslednja prilika za upis na ITS: Postanite deo najtraženije IT škole u regionu
Pred sam početak nove akademske godine stižu odlične vesti za sve buduće brucoše koji se još uvek nisu upisali na fakultet: na Visokoj školi strukovnih studija za informacione tehnologije –…
19.09.2023 -
Treći upisni rok - Budžet je zagarantovan MATF
Prijave za upis na osnovne akademske studije na Matematičkom fakultetu u trećem upisnom roku počinju 16. septembra 2023. godine.
14.09.2023
Saveti za polaganje prijemnog
-
Najbolje pripreme za upis na fakultet
Kvalitetne pripreme za prijemni ispit su izuzetno bitne kako biste upisali fakultet koji želite. Da biste na prijemnom ispitu prošli onako kako želite, neophodno je napravite dobar plan.
-
Ovo su zlatna pravila efikasnog učenja
Uspešno učenje nije privilegija genijalnih ljudi. Oni koji uče uspešnije samo primenjuju određene metode, tehnike i taktike.
-
Devet fraza koje pametni ljudi izbegavaju u razgovoru
Svima se dešava da kažu nešto što drugi pogrešno protumače. Razumevanje skrivenih značenja zahteva socijalnu svest, sposobnost da se razumeju emocije i iskustvo