Studijski program - Vinogradarstvo i vinarstvo
Podaci o studijskom programu
Kategorije na sajtu: Poljoprivreda ,
Vrste studija: Akademske
Vežbaj online: -
Gradovi: Nova Gorica
Nivo studija: osnovni
Zemlja: Slovenija
Grad: Vipava
Jezik: slovenački
Cena: nema školarine za redovne studije za državljane R. Srbije (plaćaju se samo upisni troškovi 75 EUR za svaku akademsku godinu)
Trajanje: 6 semestara
Početak: oktobar 2020. za akademsku godinu 2020/21.
Izvođenje nastave: Redovno
Oblast studija: vinogradarstvo, vinarstvo
Upisne kvote za strane studente iz ne-EU zemalja:
- redovne studije: 6
U slučaju da broj kandidata prelazi kvotu slobodnih mesta, kandidati će biti izabrani na osnovu proseka (GPA) iz srednje škole.
Upisni rokovi:
Državljani EU: |
Državljani ostalih država: |
1. poziv: 12. februar – 9. april 2020 TRENUTNO PRODUŽEN 2. poziv: 22. – 28. avgust 2020 3. poziv: 24 – 25. septembar 2020 (do 12.00 CET) |
1. poziv: 12. februar – 9. april 2020 TRENUTNO PRODUŽEN 2. poziv: 1. maj – 1. jul 2020 3. poziv: 1. avgust – 1. septembar 2020 4. poziv: 10. – 25. septembar 2020 (do 12.00 CET) |
Uslovi za upis:
Informacije možete naći na: http://www.ung.si/en/study/admissions/first-level-admissions/viticulture-and-enology/
Prijemni ispit: nema prijemnih ispita.
Procedura prijave za internacionalne studente:
Prijave se vrše preko slovenačkog nacionalnog online portala za prijave eVŠ: https://portal.evs.gov.si/prijava/?locale=en
Više informacija o proceduri prijave: http://www.ung.si/en/study/admissions/first-level-admissions/
Opis programa, obrazovni i profesionalni ciljevi:
Program je jedinstven tokom prve dve godine i nudi dobra osnovna znanja o prirodnim naukama i ekonomiji, kao i više profesionalnih znanja u vinogradarstvu, vinarstvu i marketingu vina. Predavanja se dopunjavaju praktičnim radnim iskustvima u laboratorijama i u školskom vinarskom podrumu; sa terenskim vežbama i praktičnom obukom na vinogradarskim imanjima i u laboratorijama ili institutima. U trećoj godini studenti mogu unaprediti znanje iz obaveznih predmeta kroz različite izborne predmete koji im pružaju priliku da specijalizuju svoje znanje prema svojim ciljevima i planovima za budućnost.
Nastavni plan programa je u skladu sa smernicama i preporukama OIV-a (Međunarodne organizacije za vinogradarstvo i vinarstvo) za edukaciju enologa.
Studijski program traje šest semestara, a završava se uspešnom odbranom bachelor teze. Po završetku studija, studenti dobijaju zvanje "diplomirani inženjer vinogradarstva i vinarstva" (komparativan sa Bachelorom nauke u vinogradarstvu i vinarstvu).
Diplomirani studenti će imati prilike za zapošljavanje u vinogradarstvu, kooperativnim vinarijama, laboratorijama za analizu vina/hrane, poljoprivrednim savetodavnim uslugama, uslugama promocije i prodaje vina, kao i u drugim sličnim, profesionalnim zanimanjima.
Više o programu: http://www.ung.si/en/study/school-for-viticulture-and-enology/study/1VV/
Web stranica Fakulteta za vinogradarstvo i vinarstvo: http://www.ung.si/en/study/school-for-viticulture-and-enology/
Vesti o studiranju
-
Hakaton za srednjoškolce
Hakaton za srednjoškolce je dvadesetčetvoročasovno takmičenje u programiranju gde se timovima zadaje problem za koji oni treba da realizuju odgovarajuće softversko rešenje koristeći se do tada stečenim znanjem i tehnologijama…
05.03.2021 -
Saznajte sve o Univerzitetu u Novoj Gorici
Na granici sa Slovenijom i Italijom, između Jadranskog mora i Alpa, nalazi se Univerzitet u Novoj Gorici. Sa svojih 400, 450 studenata, može se reći da je relativno mali univerzitet,…
04.03.2021 -
Dvojezična diploma – prednost koju sa ponosom ističem
Fakultet pruža pregršt mogućnosti onima koji su zainteresovani za dodatno usavršavanje, kao i neformalnu edukaciju u vidu različitih studentskih organizacija, takmičenja u rešavanju studija slučaja, putovanja.
03.02.2021
Saveti za polaganje prijemnog
-
Najbolje pripreme za upis na fakultet
Kvalitetne pripreme za prijemni ispit su izuzetno bitne kako biste upisali fakultet koji želite. Da biste na prijemnom ispitu prošli onako kako želite, neophodno je napravite dobar plan.
-
Ovo su zlatna pravila efikasnog učenja
Uspešno učenje nije privilegija genijalnih ljudi. Oni koji uče uspešnije samo primenjuju određene metode, tehnike i taktike.
-
Devet fraza koje pametni ljudi izbegavaju u razgovoru
Svima se dešava da kažu nešto što drugi pogrešno protumače. Razumevanje skrivenih značenja zahteva socijalnu svest, sposobnost da se razumeju emocije i iskustvo