Opšte informacije - Zemunska gimnazija
Zemunska gimnazija počela je sa radom septembra 1858. godine pod nazivom Realna škola u Zemunu. U početku, učenici ove škole bili su deca činovnika, trgovaca i zanatlija. Nastava se u početku odvijala na nemačkom jeziku. Tokom godina škola je prošla kroz različite obrazovne reforme. U vreme ratova prestajala je sa radom.
Školska biblioteka poseduje oko 27 000 knjiga, a skoro trećinu njih poklonili su bivši učenici i profesori škole. Učenicima su na raspolaganju i brojne sekcije: dramska, literarna, novinarska, lingvistička, metamatička, istorijska, računarska, likovna, planinarska, sekcija “zanimljiva fizika”, hor i sportske sekcije.
Gimnazija u Zemunu obrazuje učenike kroz četvorogodišnje školovanje na nekom od tri smera: prirodno-matematiči i društveno-jezički, a od školske 2015/2016. godine otvoreno je odeljenje za učenike sa posebnim sposobnostima iz oblasti fizike.
Vesti o studiranju
-
Najbolji izbor za dobru zaradu i uspešnu karijeru - Studirajte IT!
Jedna od oblasti koja poslednjih godina doživljava neverovatan rast i razvoj jesu informacione tehnologije (IT). Ova industrija postala je srce moderne ekonomije i nezamenjiv deo našeg svakodnevnog života, što je…
26.09.2023 -
Poslednja prilika za upis na ITS: Postanite deo najtraženije IT škole u regionu
Pred sam početak nove akademske godine stižu odlične vesti za sve buduće brucoše koji se još uvek nisu upisali na fakultet: na Visokoj školi strukovnih studija za informacione tehnologije –…
19.09.2023 -
Treći upisni rok - Budžet je zagarantovan MATF
Prijave za upis na osnovne akademske studije na Matematičkom fakultetu u trećem upisnom roku počinju 16. septembra 2023. godine.
14.09.2023
Saveti za polaganje prijemnog
-
Najbolje pripreme za upis na fakultet
Kvalitetne pripreme za prijemni ispit su izuzetno bitne kako biste upisali fakultet koji želite. Da biste na prijemnom ispitu prošli onako kako želite, neophodno je napravite dobar plan.
-
Ovo su zlatna pravila efikasnog učenja
Uspešno učenje nije privilegija genijalnih ljudi. Oni koji uče uspešnije samo primenjuju određene metode, tehnike i taktike.
-
Devet fraza koje pametni ljudi izbegavaju u razgovoru
Svima se dešava da kažu nešto što drugi pogrešno protumače. Razumevanje skrivenih značenja zahteva socijalnu svest, sposobnost da se razumeju emocije i iskustvo