Opšte informacije - Visoka škola strukovnih studija za kriminalistiku i bezbednost
Visoka škola strukovnih studija za kriminalistiku i bezbednost u Nišu je samostalna visokoškolska ustanova sa višegodišnjim iskustvom u kojoj se ostvaruju osnovne strukovne studije. Organizacija i delatnost Škole utvrđeni su zakonom Republike Srbije o visokoškolskom obrazovanju, s ciljem da studentima pruži obrazovanje koje je ravnopravno obrazovanju te vrste u svetu.
Osnovni cilj Škole je prenošenje naučnih i stručnih znanja i veština na studente, u cilju unapređenja kompetencija svršenih studenata i pružanja adekvatnog osnova za njihovo uključivanje u profesionalnu praksu. Zadaci i ciljevi definisani su Strategijom obezbeđenja i unapređenja kvaliteta, utvrđuje ih organ upravljanja; sažeto su prikazani u Statutu. Ciljevi Škole proizilaze iz osnovnih zadataka: prenošenje stručnih i naučnih znanja i veština; razvoj struke i nauke; obrazovanje stručnog podmlatka; pružanje mogućnosti pojedincima da pod jednakim uslovima steknu visoko obrazovanje i da se obrazuju tokom života.
Usvojeni ciljevi su konkretni, merljivi, uporedivi i praktično realno ostvarivi.
Glavni ciljevi koji se ostvaruju sprovođenjem Strategije obezbeđenja kvaliteta su kontinuirano: unapređenje kvaliteta visokog obrazovanja u Školi; povećanje efikasnosti studija primenom mera za obezbeđenje kvaliteta; unapređenje kvaliteta studijskih programa; unapređenje kvaliteta nastave i nastavnog procesa; unapređenje naučnoistraživačkog rada nastavnog osoblja; unapređenje kvaliteta prostora i opreme; unapređenje kvaliteta upravljanja i poslovođenja Škole i kvaliteta nastavne podrške; obezbeđivanje značajne uloge studenata u procesu obezbeđenja i kontinuiranog unapređenja kvaliteta.
Razvojni ciljevi škole su: Kontinualno unapređenje kvaliteta u Školi, radi dostizanja međunarodno priznatih standarda u oblasti visokog obrazovanja; Poboljšanje naučnoistraživačkog rada nastavnog osoblja uz implementiranje u obrazovni proces; Unapređenje statusa Škole u sistemu kvalifikacija, organizacije studijskih programa, finsnsiranja i uslova za izbor nastavnika, u skladu sa specifičnostima disciplina iz DH polja; Uspostavljanje efikasne saradnje sa profsionalnim organizacijama i udruženjima; Unapređenje međunarodne saradnje u oblasti nastave i istraživanja; Razvoj novih studijskih programa; Razvoj programa za obrazovanje tokom čitavog života; Permanentna edukacija osoblja i promovisanje kulture kvaliteta.
Kratkoročni (operativni) ciljevi definisani su kroz mere za obezbeđenje i unapređenje kvaliteta. Sve aktivnosti koje sprovodi Škola su u skladu sa postavljenim ciljevima u utvrđenim zadacima koji se periodično unapređuju od strane organa rukovođenja Škole, uz aktivno učešće studenata. Osnovne zadatke i ciljeve Škola, preispituje jedanput u dve godine, što je rezultiralo revizijom postojećeg studijskog programa, njegovo unapređivanje i poboljšanje.
Misija
Misija VISOKE ŠKOLE STRUKOVNIH STUDIJA ZA KRIMINALISTIKU I BEZBEDNOST je da svojim studentima pruži najbolju edukaciju iz oblasti bezbednosti i kriminalistike, kao i da im usadi jedno kritičko akademsko razmišljanje sa elementima empatije i prave akademske posvećenosti uvek novim izazovima iz predmetne oblasti.
Vizija
Vizija kojom smo bilo vođeni konstruišući ovako jednu jedinstvenu instituciju na ovim prostorima, bila je da sagledamo širu sliku u oblastima BEZBEDNOSTI I KRIMINALISTIKE i da sa novim akademskim pristupom pružimo ovdašnjem akademskom tržištu nešto jedinstveno i originalno namenjeno studentima koji se opredele za ovu oblast izučavanja. Do sada se pokazalo da su naši studenti na najbolji mogući način razumeli šta smo želeli da im pružimo i dali su nam svoje poverenje na tom lepom i izazovnom putu ličnog akademskog rasta i razvoja. Veoma smo ponosni i srećni zbog toga i svakako motivisani da svojim sadašnjim i budućim studentima pružimo sve ono novo što tek dolazi, a vezano za našu edukativnu oblast.
Istorija
Visoka škola strukovnih studija za kriminalistiku i bezbednost u Nišu (u daljem tekstu: Škola) je samostalna visokoškolska ustanova koja ostvaruje studijske programe u okviru obrazovno naučnog polja “Društveno humanističke nauke“ i odgovarajuće naučne i stručne oblasti “Menadžment i biznis“. Škola ima status pravnog lica. U pravnom prometu Visoka škola nastupa pod nazivom VISOKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA ZA KRIMINALISTIKU I BEZBEDNOST. Sedište je u Nišu, ul. Bulevar Svetog cara Konstantina br. 80-84. Škola je upisana u sudski registar Privrednog suda u Nišu, rešenjem broj: Fi67/08 od 29.08.2008 PIB-105757775, Matični broj-17759574. Visoka škola poseduje dozvolu za rad br: 612-00-01997/2019-06 od 20.01.2020. god. izdatu od strane Ministarstva prosvete Republike Srbije. Škola je akreditovana kao visokoškolska ustanova Uverenjem o akreditaciji broj 612-00-02501/2014-04 od 20.02.2015.godine.
Vesti o studiranju
-
Prijave za generaciju 2024/25. na FSU su još uvek otvorene. Osiguraj svoje mesto!
Fakultet savremenih umetnosti (FSU) još uvek prima prijave za generaciju 2024/25! Ovo je tvoja prilika da postaneš deo zajednice koja oblikuje budućnost umetnosti.
02.10.2024 -
VISOKA POSLOVNA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA „ČAČAK” RASPISUJE KONKURS ZA UPIS STUDENATA
VISOKA POSLOVNA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA „ČAČAK” U DRUGOM KONKURSNOM ROKU U ŠKOLSKOJ 2024/25. GODINI RASPISUJE KONKURS ZA UPIS SAMOFINANSIRAJUĆIH STUDENATA NA PRVU GODINU OSNOVNIH STRUKOVNIH STUDIJA.
19.09.2024 -
Investirajte u sebe: Upišite master studije na FDN-u već od 800 evra i stvorite nove šanse za karijerni napredak
Ukoliko je vaš cilj izgradnja karijere koja će vas izdvojiti na tržištu rada, onda ste na pravom mestu! Fakultet društvenih nauka u Beogradu raspisao je konkurs za upis na master…
29.08.2024
Saveti za polaganje prijemnog
-
Najbolje pripreme za upis na fakultet
Kvalitetne pripreme za prijemni ispit su izuzetno bitne kako biste upisali fakultet koji želite. Da biste na prijemnom ispitu prošli onako kako želite, neophodno je napravite dobar plan.
-
Ovo su zlatna pravila efikasnog učenja
Uspešno učenje nije privilegija genijalnih ljudi. Oni koji uče uspešnije samo primenjuju određene metode, tehnike i taktike.
-
Devet fraza koje pametni ljudi izbegavaju u razgovoru
Svima se dešava da kažu nešto što drugi pogrešno protumače. Razumevanje skrivenih značenja zahteva socijalnu svest, sposobnost da se razumeju emocije i iskustvo