Studiranje primenjenih umetnosti pruža studentima priliku da se bave kreiranjem funkcionalnih umetničkih dela koja mogu imati praktičnu primenu u industriji. To obično podrazumeva stvaranje dizajna za komunikaciju, kao što su reklame, vizuelni identitet brenda, dizajn proizvoda, ambalaže i drugi marketinški materijali.
Tokom studiranja studenti uče o istoriji umetnosti, teoriji dizajna, grafičkom i veb-dizajnu, industrijskom dizajnu i drugim srodnim oblastima. Nastavni programi uključuju projekte, prakse i stvarne scenarije koje studenti rade samostalno ili u timu. Saznajte ko je od poznatih ličnosti studirao primenjene umetnosti.
Karijerne mogućnosti za studente primenjenih umetnosti
Tržište rada za primenjene umetnosti je danas veoma široko. Diplomci mogu raditi u različitim sektorima, kao što su oglašavanje, marketing, industrijski dizajn, dizajn enterijera, vizuelni efekti, igre i druge digitalne platforme. Karijerni razvoj diplomiranih studenata primenjenih umetnosti je veoma raznovrstan. Ova oblast studija uključuje različite discipline, te studenti primenjenih umetnosti imaju priliku da se specijalizuju u raznorodnim oblastima i odaberu put koji najviše odgovara njihovim interesima, umetničkim, ali i ličnim veštinama.
Nekoliko zanimanja u oblasti primenjenih umetnosti navedeno je u nastavku.
- Grafički dizajner – odgovoran je za stvaranje vizuelnih rešenja za različite marketinške materijale, kao što su leci, plakati, katalozi, brošure, veb-stranice i drugi marketinški materijali.
- Industrijski dizajner – dizajnira proizvode, kao što su nameštaj, kuhinjski aparati, automobili, uređaji za osvetljenje i drugi predmeti koji imaju i funkciju i estetsku dimenziju.
- Dizajner enterijera – kreira unutrašnje uređenje prostora, kao što su stambeni, poslovni, trgovački i drugi objekti.
- Umetnik za vizuelne efekte – radi na stvaranju vizuelnih efekata za filmove, TV emisije, reklame i druge medijske sadržaje.
- Dizajner igara – kreira vizuelni sadržaj i elemente igara, kao što su likovi, okruženja, interfejsi i animacije.
- Dizajner motion grafike – kreira animirane grafike i video-sadržaj za TV emisije, reklame, muzičke spotove i druge medije.
- UX dizajner – fokusira se na korisničko iskustvo u dizajnu digitalnih proizvoda, kao što su aplikacije, veb-stranice i druge interaktivne platforme.
- Dizajner ambalaže – odgovoran je za dizajniranje ambalaže za proizvode kako bi se povećala njihova privlačnost na tržištu.
- Veb-dizajner – veb-dizajneri se bave projektovanjem i kreiranjem vizuelnog i funkcionalnog izgleda sajtova, aplikacija, interaktivnih medija i drugih digitalnih platformi i najčešće rade u IT firmama ili kao frilenseri. Kreiraju korisnički interfejs (UI) i korisničko iskustvo (UX), razvijaju grafičke elemente, boje, tipografiju, ikonografiju i animacije kako bi stvorili vizuelno privlačne i intuitivne veb-sajtove. Veb-dizajneri moraju poznavati HTML, CSS i JavaScript kod kako bi mogli da kreiraju dizajn koji funkcioniše na vebu.
Povećaj svoje šanse za upis - pripremi se za prijemni ispit.
Vesti o studiranju
-
Objavljen konkurs za upis novih studenata na Akademiji tehničkih strukovnih studija Beograd
Akademija tehničkih strukovnih studija Beograd (ATSSB), državna visokoškolska ustanova, upisuje studente na osnovne, specijalističke i master studije u BEOGRADU, POŽAREVCU I VALJEVU.
07.06.2023 -
Odsek Visoka škola elektrotehnike i računarstva upisuje novu generaciju studenata!
U prvu godinu osnovnih strukovnih studija školske 2023/2024. godine Odsek Visoka škola elektrotehnike i računarstva upisuje ukupno 660 studenata.
06.06.2023 -
Novoakreditovani master strukovni program na ICEPS-u!
Ukoliko želite da usvojite kvalitetno i praktično znanje u oblasti menadžmenta u zdravstvu, da budete spremni i dobro obučeni za adekvatan, efikasan i efektivan rad ili upravljanje u zdravstvenim ustanovama,…
05.06.2023
Saveti za polaganje prijemnog
-
Najbolje pripreme za upis na fakultet
Kvalitetne pripreme za prijemni ispit su izuzetno bitne kako biste upisali fakultet koji želite. Da biste na prijemnom ispitu prošli onako kako želite, neophodno je napravite dobar plan.
-
Ovo su zlatna pravila efikasnog učenja
Uspešno učenje nije privilegija genijalnih ljudi. Oni koji uče uspešnije samo primenjuju određene metode, tehnike i taktike.
-
Devet fraza koje pametni ljudi izbegavaju u razgovoru
Svima se dešava da kažu nešto što drugi pogrešno protumače. Razumevanje skrivenih značenja zahteva socijalnu svest, sposobnost da se razumeju emocije i iskustvo