Studije PRVOG STEPENA na Fakultetu su:
1. AKADEMSKE STUDIJE FIZIČKOG VASPITANJA I SPORTA
3. STRUKOVNE STUDIJE REKREACIJE
Studiranje na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja
Upis i studiranje na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja, kao i delovanje samog Fakulteta, zasniva se na ZAKONU O VISOKOM OBRAZOVANJU, STATUTU FAKULTETA, PRAVILNIKU O REŽIMU I ORGANIZACIJI STUDIJA i ostalim normativnim aktima Fakulteta. Cilj studiranja na Fakultetu na akademskim studijama je sticanje naučne i stručne kompetentnosti za rad u fizičkom vaspitanju i sportu, a na strukovnim studijama sticanje praktične kompetentnosti u sportu i rekreaciji.
Školovanje na akademskim studijama traje četiri godine - osnovne studije (osam semestara) i godinu dana - diplomske akademske studije (dva semestra).
Fakultet organizuje i doktorske studije (šest semestara - 3 godine).
Zbog svoje specifičnosti i pedagoškog usmerenja Fakultet mogu studirati osobe sa razvijenim motoričkim sposobnostima i sposobnostima za pedagoški rad sa decom i odraslima.
Studiranje može biti o trošku države (studenti na budžetu) ili ličnim plaćanjem (samofinansiranje).
Nastava na Fakultetu se ostvaruje kroz predavanja, vežbe (praktične i teorijske), terensku nastavu (skijanje i aktivnosti u prirodi), seminare, kolokvijume i ispite.
Tokom studiranja student (bez obzira na status) je obavezan da obezbedi potrebnu sportsku opremu za vežbanje (majica, sportske gaćice, triko, patike za vežbanje u sali i patike za vežbanje napolju, opremu za plivanje, kimono, opremu za skijanje, logorovanje, i dr) kao i da samostalno snosi troškove terenske nastave.
Prema Zakonu o visokom obrazovanju svaki predmet iz studijskog programa nosi određen broj ESPB (evropski sistem prenosa bodova) bodova.
ESPB bodovi se dobijaju za ukupno angažovanje studenta koje se odnosi na aktivnu nastavu (predavanja, vežbe, seminari, kolokvijumi, ispiti, diplomski rad), terenski rad, profesionalnu praksu, samostalni rad, dobrovoljni rad u lokalnoj zajednici i druge vidove angažovanja.
Školovanje na strukovnim studijama traje tri godine (šest semestara).
Studiranje može biti o trošku države (studenti na budžetu) ili ličnim plaćanjem (samofinansiranje).
Nastava na Fakultetu se ostvaruje kroz predavanja, vežbe (praktične i teorijske), terensku nastavu (skijanje i aktivnosti u prirodi, ko odabere), seminare, kolokvijume i ispite.
Tokom studiranja student (bez obzira na status) je obavezan da obezbedi potrebnu sportsku opremu za vežbanje (opremu za odabranu oblast) kao i da samostalno snosi troškove terenske nastave.
Prema Zakonu o visokom obrazovanju svaki predmet iz studijskog programa nosi određen broj ESPB (evropski sistem prenosa bodova) bodova.
ESPB bodovi se dobijaju za ukupno angažovanje studenta koje se odnosi na aktivnu nastavu (predavanja, vežbe, praktikumi, seminari i dr), samostalnog rada, kolokvijuma, ispita, izrade završnih radova, dobrovoljnog rada u lokalnoj zajednici i drugih vidova angažovanja.
Nakon završenog fakulteta stiče se visoka stručna sprema, a zvanje zavisi od odabranog studijskog programa.
Osnovne i diplomske akademske studije FIZIČKOG VASPITANJA I SPORTA omogućavaju kandidatu da stekna zvanje:
Osnovne strukovne studije SPORTA omogućavaju kandidatu da stekna zvanje:
Osnovne strukovne studije ReKrEacIJE omogućavaju kandidatu da stekna zvanje:
Sticanjem diplome student stiče i određeni NIVO KOMPETENTNOSTI: NA AKADEMSKIM STUDIJAMA
PROFESOR FIZIČKOG VASPITANJA I SPORTA, po završetku studijskog programa osposobljen je za:
Sve informacije u vezi prijemnog ispita mogu se dobiti:
Sve informacije o Fakultetu, istorijatu, mogućnostima studiranja, studijskim programima (predmetima, nastavnicima) takođe se mogu naći na internet stranici Fakulteta www.fsfv.bg.ac.rs.
Preuzmite informator u PDF formatu sa našeg sajta.
Kvalitetne pripreme za prijemni ispit su izuzetno bitne kako biste upisali fakultet koji želite. Da biste na prijemnom ispitu prošli onako kako želite, neophodno je napravite dobar plan.
Uspešno učenje nije privilegija genijalnih ljudi. Oni koji uče uspešnije samo primenjuju određene metode, tehnike i taktike.
Svima se dešava da kažu nešto što drugi pogrešno protumače. Razumevanje skrivenih značenja zahteva socijalnu svest, sposobnost da se razumeju emocije i iskustvo