Saveti studenata Ekonomski fakultet Subotica
Iskustva je obično davao veći broj prošlogodišnjih brucoša, tako da su njihovi saveti navedeni pod tačkicama, ispod svakog pitanja. Većinom iskustva prikazuju subjektivna mišljenja i procene prošlogodišnjih brucoša i Infostud ne može da garantuje za njihovu tačnost.
- Na prijemnom ispitu polagala sam 2 predmeta: poslovnu ekonomiju i infotmatiku. Tokom meseca marta i aprila na fakultetu je bila organizovana pripremna nastava. Tu se slušaju dva predmeta, koja budući brucoši biraju sami. Na pripremama se sa asistentima prelazi gradivo koje će biti na prijemnom, iz odgovarajuće literature. Nakon svakog obrađenog dela, dobijali smo testove koje smo resavali zajedno sa asistentima. Za prijemni sam se spremala oko 2 nedelje. Poslovnu ekonomiju sam učila iz udžbenika i sa testova koje smo dobili na priprema. A informatiku sam učila iz skripte i sa testova, koje smo takođe dobili na pripremama. Takođe sam prelistavala testove iz izabranih predmeta, od proslih godina. Biltene od prethodnih godina možete naći na fb grupama, Ekonomski fakultet Subotica/Novi Sad generacija 2016 (ili 2017) - SOEF.
- Budućim brucošima bih preporučila da ako su u mogućnosti idu na pripremnu nastavu, koja se održava na fakultetu. Priprema je besplatna, potrebno je samo uplatiti iznos troškova polaganja prijemnog ispita. To će im takođe pružiti šansu da posete i da se upoznaju sa fakultetom, te tako vide da li je to zaista ono što oni žele. Vrlo je bitno da se sa učenjem za prijemni krene ranije. Za dobre rezultate, sasvim je dovoljan period od mesec dana svakodnevnog, posvećenog i kontinuiranog rada. Nikako ne bih preporučile da se sa učenjem krene nedelju dana pred prijemni, zbog velikog broja informacija i novih pojmova, koju su uglanom nepoznati.
- Na testu po predmetu je bilo 10 pitanja. Jedno pitanje nosi maksimum 3 boda. Pitanja su bila u formi dopunjavanja i zaokruživanja.
- Prijemni ispit traje ukupno 2 sata. Prvih 45 minuta se ne sme napustiti anfiteatar. 2 sata je čak i previše vremena.
- Na vratima svakog anfiteatra nalaze se spisak sa prijavljenim kandidatima. Zatim sledi prozivanje istih. Svako seda na mesto koje je njemu određeno. Zatim sledi upoznavanje sa pravilima pisanja prijemnog ispita, koje nam saopštavaju profesori. Prepisivanje je strogo zabranjeno, profesori su bili izrazito strogi po tom pitanju. Nakon 45 minuta, većina budućih brucoša su predali svoj rad i napustili anfitetar.
- Krenuti na vreme sa priprema i učenjem. Na prijemni ispit ići bez treme i stresa, jer to stvarno nije potrebno. Prijemni je u suštini mnogo lagan, ali samo ako krenemo na vreme sa učenjem. Puno sreće i budite vredni!
- do mesec dana
Vesti o studiranju
-
Kreativne subote na Fakultetu savremenih umetnosti – Pridruži se 14. decembra!
Da li ste spremni da probudite svoju kreativnost i zakoračite u svet umetnosti, dizajna, marketinga i biznisa? Kreativne subote na Fakultetu savremenih umetnosti (FSU) osmišljene su za sve koji žele…
06.12.2024 -
Da nikada ne zažalite što svom detetu niste poklonili budućnost
Izbor škole nije samo jedan od koraka u obrazovanju vašeg deteta – to je temelj na kojem se gradi njegova budućnost. U vremenu gde tehnologija diktira ritam razvoja društva i…
06.12.2024 -
Vaš talenat, vaša prilika, vaš FSU – uz ekskluzivnu Cyber Monday promociju!
Snižena školarina, besplatne pripreme, prijemni i upis na FSU samo do 4. decembra
02.12.2024
Saveti za polaganje prijemnog
-
Najbolje pripreme za upis na fakultet
Kvalitetne pripreme za prijemni ispit su izuzetno bitne kako biste upisali fakultet koji želite. Da biste na prijemnom ispitu prošli onako kako želite, neophodno je napravite dobar plan.
-
Ovo su zlatna pravila efikasnog učenja
Uspešno učenje nije privilegija genijalnih ljudi. Oni koji uče uspešnije samo primenjuju određene metode, tehnike i taktike.
-
Devet fraza koje pametni ljudi izbegavaju u razgovoru
Svima se dešava da kažu nešto što drugi pogrešno protumače. Razumevanje skrivenih značenja zahteva socijalnu svest, sposobnost da se razumeju emocije i iskustvo